BELGESER BELGELENDİRME İLE PINARBAŞI SANAYİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

BELGESER Belgelendirme ile PINARBAŞI SANAYİ Arasında Protokol İmzalandı....
web site logo.jpg

BELGESER Belgelendirme ile PINARBAŞI SANAYİ iş birliğinde Çelik Kaynakçısı ve Direnç Kaynak Ayarcısı mesleklerinde MYK Belgeli meslek erbaplarının kullanılmasının istenmesi ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında sınava katılan adaylar için PINARBAŞI SANAYİ'nin tek nokta başvurusunda bulunabilmesi neticesinde sınav ve belgelendirme hizmetlerinin BELGESER Belgelendirme tarafından icra edilmesinin sağlanması amacıyla karşılıklı protokol imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 11UY0015-4 Direnç Kaynak Ayarcısı branşında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Pınarbaşı Sanayi Tesisat İnş. Taah. Tic.Ltd.Şti. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 11UY0015-4 Direnç Kaynak Ayarcısı branşında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki kaynak kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikâyet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Pınarbaşı Sanayi Tesisat İnş. Taah. Tic.Ltd. Şti. 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 11UY0015-4 Direnç Kaynak Ayarcısı branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, kaynak ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Pınarbaşı Sanayi Tesisat İnş. Taah. Tic.Ltd. Şti. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş BELGESER Eğitim Denetim Belgelendirme Hizmetleri Ltd.Şti. Ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları BELGESER Eğitim Denetim Belgelendirme Hizmetleri Ltd.Şti. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr/

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Başvuru için;

http://www.belgeser.com/

Diğer Yazılar: